Брой мнения : 29
Age : 32
Registration date : 06.08.2008

Уиган : Миньор 1:1 Empty
ПисанеЗаглавие: Уиган : Миньор 1:1   Уиган : Миньор 1:1 Icon_minitimeСъб Юли 25 2009, 23:30

Миньор (Перник) защити авторитета на родния футбол, като завърши наравно 1:1 в контролен мач с Уигън. Оказа се, че отборите, класирани на единадесето място в българската "А" група и английската Висша лига, не могат да се победят. Двубоят се игра пред 200 зрители в австрийското градче Феферниц, а билетите струваха по 10 евро.
Миньор започна напористо, като още в петата минута новото попълнение Витанов отправи първия удар към вратата от 22 метра. Три минути след това Хазуров потърси изненада от 30 метра, но точният му удар не затрудни вратаря Полит. Уигън заигра на високи обороти, като мачът се оказа най-силният за играчите на испанския треньор Роберто Мартинес от началото на подготовката. Резултатът беше открит в 11-ата минута от Уго Родалега, който се разписа с глава от близко растояние след пряк освободен удар, изпълнен от Жорди Гомес. В 18-тата минута Костадин Марков беше заменен заради лека контузия от Дани Златков.
В средата на полувремето дойде и най-добрият шанс за Миньор, когато отбраната на Уигън поднесе топката на крака на Хазуров, но той не улучи празната врата от 15 метра. Малко след това най-активният футболист на англичаните Гомес отпрати бомбен удар от 25 метра във вратата на Чворович, който изчисти в ъглов удар. След изпълнението на корнера отново Гомес би коварно от малък ъгъл по диагола в наказателното поле, но Чворович спаси. В 30-ата минута Велимир Иванович имаше шанс да изпълни пряк свободен удар, но прати топката в ръцете на вратаря. Само две минути по-късно Родалега потърси удвояване на преднината на своите, но с това отново не беше съгласен Чворович. В 41-ата минута след хубава атака на българите по левия фланг Румен Трифонов стреля точно, но ударът му беше лек и не затрудни Полит.

Второто полувреме предложи отново открит двубой с комбинативен футбол и положения пред вратарите. Старши треньорът Антон Велков включи в игра вратаря Ивайло Иванов, Валмир и острието Атанас Николов, а след 62-ата минута се появиха всички 11 резерви в срещата.
Стражът на перничани Иванов имаше страхотни изяви в първия четвърт час след почивката. Първи Жорди Гомес остана сам срещу него, но не успя да го преодолее. Удар на резервата Марио Мелкиот по тревата, принуди Иванов да показва супер рефлекс. В 60-ата минута Гомес изпълни отлично пряк свободен удар, но отново Иванов беше преграда за топката по пътя й към вратата. Забележими изяви в офанзивен план имаше появилият се като резерва полузащитник Димитър Мутафов. Той обстрелва на два пъти вратата на Уигън между 68-ата и 70-ата минута, като първо Полит спаси, а след това топката профуча на сантиметри над гредата. Шанс сам срещу вратаря имаше и Руменов в 78-ата минута, но показа липса на хладнокръвие. Миньор стигна заслужено до равенството в 81-ата минута. След отлична атака през центъра на терена и множество точни подавания Атанас Николов се разписа със силен удар от 10 метра ниско по тревата. Изпълнението получи аплодисментите на публиката във Феферниц. Две минути преди края Томаш Цивка затрудни Ивайло Иванов, който запази равенството. В самия край Мутафов стреля от 25 метра във вратаря Полит.

Така, въпреки липсата на межуднароден опит, Миньор не отстъпи и в резултата, и в играта на отбора от елита на Англия. След два мача от летния лагер в Словения перничани имат победа срещу Оцелул с 1:0 и равенство с Уигън 1:1. Следващата проверка е със сръбския Рад в неделя.
lol! lol! Браво на момчетата
pa4o.pk

pa4o.pk

Брой мнения : 93
Местожителство : pernik
Registration date : 11.11.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Уиган : Миньор 1:1   Уиган : Миньор 1:1 Icon_minitimeНед Юли 26 2009, 00:53

lol! lol! lol! lol! lol! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

Registration date : 04.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Уиган : Миньор 1:1   Уиган : Миньор 1:1 Icon_minitimeЧет Юли 30 2009, 23:34

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers Дори и само контрола това е огромен успех за отбора ни !! lol! lol!